Kim byłbyś bez swojej opowieści?

PRACA w języku polskim

Praca (The Work) Byron Katie jest sposobem na identyfikowanie i kwestionowanie myśli, które są przyczyną wszelkiego cierpienia na świecie. Jest to droga do pogodzenia się ze sobą i ze światem. Ludzie starsi, młodzi, chorzy i zdrowi, wykształceni czy nie – każdy może wykonać Pracę, wystarczy otwarty umysł.

Byron Kathleen Reid wpadła w poważną depresję mając około trzydzieści lat. Przez prawie kolejne dziesięć lat jej depresja coraz bardziej się pogłębiała i Katie (jak ją wszyscy nazywają) spędziła prawie dwa lata nie wychodząc z łóżka, obsesyjnie myśląc o samobójstwie. I wówczas, pewnego poranka, w otchłani rozpaczy, doświadczyła olśnienia, które zmieniło jej całe życie.

Katie zrozumiała, że gdy wierzyła, iż coś powinno być inne niż jest („Mój mąż powinien kochać mnie bardziej”, „Moje dzieci powinny mnie bardziej doceniać”), cierpiała, a gdy nie wierzyła w te myśli, odczuwała spokój. Zdała sobie sprawę, że przyczyna jej depresji nie leżała w świecie, który ją otaczał, lecz w jej własnych przekonaniach na jego temat. W przebłysku olśnienia Katie zauważyła, że nasze próby znalezienia szczęścia są nie takie, jak trzeba. Zamiast usiłować zmienić świat, tak by odpowiadał naszym przekonaniom o tym, jak „powinien” wyglądać, możemy te przekonania zakwestionować i poprzez spotkanie z rzeczywistością, taką jaka jest, doświadczyć niewiarygodnej wolności i radości. Katie opracowała prostą, ale skuteczną metodę wglądu w siebie nazywaną Pracą, która pozwala na dokonywanie zmian w praktyce. W rezultacie obłożnie chora, mająca samobójcze myśli kobieta, stała się osobą przepełnioną miłością do wszystkiego, co niesie ze sobą życie.

Więcej>> Fragment książki Kochaj, co masz!

thework.com
byronkatie.com

Byron Katie mówi, że jakiekolwiek uczucia pojawiają się w twoim ciele, są wynikiem fałszywego postrzegania otaczającej rzeczywistości. Nie chodzi tylko o to, by myśleć pozytywnie na każdy temat bez względu na to, co tak naprawdę w głębi o tym sądzimy. Istotne jest zdanie sobie sprawy, że sami kreujemy rzeczywistość. To, co czujemy, jest wynikiem naszych myśli.

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zgłoś materiał