Wyłączenie odpowiedzialności

Klauzula ograniczenia odpowiedzialności za treści duchowe zawarte na tej stronie

Niniejszym zawiadamia się, że:

Od tego momentu użytkownik strony przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że wspominany tutaj czasem stan duchowego oświecenia nie przynosi żadnych korzyści, nie oferuje mu żadnych dobrodziejstw, błogosławieństw czy specjalnych mocy i charakteryzuje się znikomym lub żadnym podobieństwem do różnorodnych odmian ruchu New Age lub filozofii Wschodu rozpowszechnianych pod tą samą nazwą. Orgazmiczna euforia, orgiastyczna rozkosz, nieprzyzwoite bogactwo, doskonałe zdrowie, wieczny spokój, anielskie wniebowstąpienie, kosmiczna świadomość, oczyszczona aura, projekcja astralna, podróże między wymiarami, percepcja pozazmysłowa, dostęp do Kronik Akaszy, głęboka mądrość, postawa mędrca, promienne oblicze, wszechwiedza, omnipotencja, wszechobecność i otwieranie trzeciego oka prawdopodobnie nie będą miały miejsca. Nie należy oczekiwać dostrajania, harmonizowania, równoważenia, wzmacniania, odwracania czy otwierania czakr. Wąż kundalini spoczywający u podstawy kręgosłupa nie będzie budzony, szturchany, dźgany, podnoszony ani w żaden inny sposób molestowany.

Żadna obietnica samorozwoju, podniesienia poczucia własnej wartości, dodania sobie splendoru, samozadowolenia lub samodoskonalenia nie jest składana ani nawet sugerowana. Również osoby lubiące sobie dogadzać, skupione na sobie, egocentryczne, zapatrzone w siebie oraz myślące wyłącznie o sobie nie będą usatysfakcjonowane tą stroną. Użytkownik strony nie powinien liczyć na nagrodę, uniesienie, plenipotencję, uwolnienie, zbawienie, wzbogacenie, przebaczenie czy wieczny odpoczynek w niebiosach. Nie należy się spodziewać wznoszenia, zmiany, transformacji, przenoszenia, zamiany miejscami, przekształcania, transmutacji, transcendowania ani transmigracji świadomości.

Wszelkie dotacje czy też posiadanie konta na tej stronie nie gwarantują dostępu do idyllicznych ani mitycznych królestw, w tym między innymi: Atlantydy, Elizjum, Edenu, nieba, Nibylandii, nirwany, raju, ziemi obiecanej, Szambali, Shangri-La czy Utopii.

Na stronie tej korzysta się z analogii i symboliki. Określenia takie jak: wampir, zombie, gąsienica, motyl, stan snu, maja oraz wiele innych są używane metaforycznie. Podobnie wszelkie sugestie, aby gość skoczył z drapacza chmur, zstąpił do rozpalonych piekieł, popełnił rytualne harakiri lub wykąpał się w kadzi wypełnionej żrącymi kwasami nie powinny być traktowane dosłownie. Informuje się użytkowników strony, że odcięcie dłoni, wyłupienie oka czy odcięcie głowy mogą spowodować obrażenia ciała.

Dążenie do oświecenia duchowego i jego osiągnięcie mogą pociągać za sobą utratę ego, tożsamości, człowieczeństwa, umysłu, przyjaciół, krewnych, pracy, domu, dzieci, samochodu, pieniędzy, biżuterii, szacunku, poczucia czasu, osadzenia w przestrzeni, ścisłego przestrzegania przyjętych praw fizyki i sensu życia.

Oświecenie duchowe, o którym czasem tu mowa, jest procesem i wytworem woli oraz przejawem autonomii. Nie wymaga oparcia w Bogu, Bogini, Szatanie, bytach niewcielonych (anielskich lub demonicznych), guru, swami, jasnowidzach, mędrcach, świętych, kapłanach, nauczycielach, filozofach, wróżkach, gnomach, skrzatach, chochlikach (wszelkiego rodzaju istotach baśniowych) lub innych pośrednikach. Nie obliguje również do współpracy z nimi.

Podejścia bazujące na ścieżce serca oraz jakości zazwyczaj uważane za niezbędne do osiągnięcia oświecenia duchowego, takie jak miłość, współczucie, tolerancja, łaska, spokój i pacyfizm, będą tutaj postrzegane jako sprzeczne, mylące i nieistotne.

Użytkownik strony nie potrzebuje żadnych praktyk duchowych ani systemów wierzeń, takich jak buddyzm, kabała, hinduizm, sufizm, taoizm, gnostycyzm, mahometanizm, judaizm, chrześcijaństwo, pogaństwo, okultyzm, zaratusztrianizm, wicca, joga, tai chi, feng shui, sztuki walki, magia lub nekromancja.

Użytkownik strony nie potrzebuje żadnych tak zwanych duchowych czy związanych z New Age rekwizytów, drobiazgów ani amuletów, w tym kryształów, talizmanów, kamieni, nasion, koralików, muszli, kadzideł, świec, aromatów, dzwonków, gongów, kurantów, ołtarzy, wizerunków ani bożków. Żadne specjalne ubrania, biżuteria, ozdoby, tatuaże ani akcesoria nie są do tego przedsięwzięcia konieczne.

Użytkownik strony nie odniesie żadnych korzyści z niezliczonych procedur i technik, które rzekomo wywołują oświecenie. Należą do nich medytacja, wpatrywanie się w płomień świecy, intonowanie mantr, podporządkowanie się guru, stanie na jednej nodze, pielgrzymowanie, odloty bez wspomagania, narkotyki, techniki oddechowe, poszczenie, tułanie się po pustyniach, samobiczowanie, śluby milczenia, swoboda seksualna lub celibat.

Użytkownik strony nie potrzebuje ani nie korzysta z żadnych duchowych mocy, sztuk czy nauk, w tym między innymi astrologii, numerologii, wróżbiarstwa, czytania kart tarota ani run, tworzenia mandali, chodzenia po ogniu, chirurgii fantomowej, pisma automatycznego, channelingu, mocy piramid, telepatii, jasnowidztwa, świadomego śnienia, interpretacji snów, percepcji pozazmysłowej, lewitacji, bilokacji, psychokinezy lub zdalnego widzenia. Co więcej, triki, akrobacje lub wyczyny, takie jak strzelanie z łuku z konia, wytrzymałość na zimno, grzebanie żywcem, materializowanie popiołu lub biżuterii, chodzenie po ogniu lub szkle, leżenie na szkle lub gwoździach, kolczykowanie twarzy bądź ramion, prestidigitatorstwo i sztuczki z liną nie mają żadnego znaczenia ani wartości w odniesieniu do duchowego oświecenia omawianego czasem na tej stronie.

Konfrontacja z osobistymi demonami, stawianie czoła głęboko zakorzenionym lękom i stopniowy demontaż swojej tożsamości mogą skutkować podwyższonym tętnem, wysokim ciśnieniem krwi, utratą równowagi, utratą kontroli motorycznej, bladością i zwiotczeniem skóry, utratą włosów i zębów, utratą apetytu, bezsennością, utratą kontroli nad jelitami i pęcherzem, dreszczami, zmęczeniem, zadyszką, odruchami wymiotnymi, refluksem żołądkowym, niestrawnością, cuchnącym oddechem, biegunką, łojotokiem, łuszczycą, nadmierną potliwością, opuchlizną i omdleniem. Wstrząs psychiczny związany z odkryciem, że jest się postacią fikcyjną w wyreżyserowanym dramacie, może prowadzić do poczucia pustki, zespołu welischmerz, nietolerancji, gniewu, wrogości, żalu, rozpaczy, przygnębienia, myśli samobójczych, depresji i przytłaczającej świadomości bezsensu życia.

Niniejszym informuje się użytkownika strony, że badanie starożytnych kultur, podróże do odległych krain czy nauka języków obcych nie są nawet w najmniejszym stopniu przydatne, a do osiągnięcia omawianego na tej stronie oświecenia duchowego nie ma lepszego miejsca niż tutaj i lepszego czasu niż teraz.

Wszelkie urządzenia renderujące jak i same treści tej strony nie są przeznaczone do konsumpcji. W przypadku połknięcia należy wywołać wymioty i natychmiast zgłosić się do lekarza. Unikaj wkładania ich do otworów ciała. Wielokrotne wciskanie go do ust, oczu, uszu, nosa, pochwy lub odbytnicy może skutkować nieestetycznymi wybrzuszeniami i bolesnym uczuciem pieczenia. Jeśli objawy się utrzymują, skonsultuj się z wykwalifikowanym metafizykiem.

Wszystkie przedstawione na tej stronie postaci, miejsca i wydarzenia są całkowicie fikcyjne, w takim samym stopniu jak ta strona i wszechświat, w którym istnieje, to czysta fikcja. Wszelkie podobieństwo do konkretnych osób, miejsc i wydarzeń wynika wyłącznie z podobieństwa do konkretnych osób, miejsc i wydarzeń.

Podczas tworzenia tej strony nie pływa się z delfinami. Usunięcie tego ostrzeżenia jest nielegalne tam, gdzie jest to zabronione przez prawo. Nie załączono baterii. Uważaj, o co prosisz.


Treść klauzuli treści duchowych zainspirowana wstępem do książki “Duchowe oświecenie” autorstwa Jeda McKenny wydanej przez wydawnictwa Virgo. Gorąco polecamy lekturę tej książki!

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał