Odkryj projekt muzyczny “1 Giant Leap: What About Me?”, który łączy dźwięki z całego świata i mądrość znanych myślicieli, tworząc unikalną mozaikę kulturową.

Zespół znany jako One Giant Leap, założony przez Jamie Catto (założyciela Faithless) i Duncana Bridgemana, stworzył niepowtarzalny projekt muzyczny, telewizyjny i filmowy zatytułowany “What About Me?”. Korzystając z wcześniej nagranych podkładów muzycznych na swoim laptopie, odwiedzili 50 miejsc na całym świecie, dodając kolejne warstwy muzyki tworzonej przez różnorodnych artystów.

W ramach swojej podróży, Catto i Bridgeman nie tylko zgromadzili eklektyczne dźwięki z różnych zakątków globu, ale przede wszystkim uchwycili unikalne spojrzenie na zbiorową kondycję ludzkości. W projekt zaangażowani byli tacy twórcy jak Noam Chomsky, Will Young, Maxi Jazz, Tim Robbins, Billy Connolly czy Michael Stipe. Wśród muzycznych gości znaleźli się: Alanis Morissette, kd Lang, beduińscy muzycy, chińscy raperzy, Pigmeje Gabońscy, tuwańscy śpiewacy gardłowi, egipscy muzycy folkowi oraz japońscy bębniarze Taiko.

“What About Me?” to wynik 4-letniej pracy Bridgemana i Catto. Odwiedzili 50 lokalizacji na całym świecie, zbierając mądrość i muzyczne klejnoty. Następnie z miłością poskładali je w mozaikę filmowo-telewizyjną. Projekt ten jest inspirującym i alarmującym spojrzeniem na nasze zbiorowe szaleństwo: jak jesteśmy napędzani przez ego, potrzebni w relacjach, nienasycony w pragnieniach, uzależniony od statusu, zraniony przez dzieciństwo i niezdolny do przestania myślenia. Mimo to nadal potrafimy być inspirujący i kreatywni…

Podczas swojej podróży, Duncan i Jamie szukali mądrości od takich osób jak Noam Chomsky, Eckhart Tolle i Stephen Fry oraz śmietanki światowych myślicieli, pisarzy i artystów. Spotkali również wiele osób po prostu żyjących swoim życiem – grabarzy, taksówkarzy, neurochirurgów, dzieci ulicy… Te niescenariuszowe rozmowy ujawniają, jak jesteśmy połączeni nie tylko przez naszą kreatywność i nasze przekonania, ale przede wszystkim przez nasze szaleństwo!

Muzyka projektu “What About Me?” rozwija się z każdym dodanym dźwiękiem, harmonijnie łącząc międzynarodowe gwiazdy takie jak Alanis Morissette, KD Lang i Michael Franti z beduińskimi muzykami, chińskimi raperami, Pigmejami z Gabonu, tuwańskimi śpiewakami gardłowymi, egipskimi muzykami folkowymi, japońskimi bębniarzami Taiko, a także z królewską sceną dzisiejszej muzyki świata, w tym Baaba Maal, Lila Downs, Rokia Traore, Oumou Sangare, Zap Mama.

Filmweb.pl: 1 Giant Leap – What About Me? (2008).

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał