Wprowadzenie

Wykłada na wydziale nauk społecznych Uniwersytetu w Houston. Od około 2000 zajmuje się badaniami nad autentyzmem przeżyć, zaangażowaniem, odwagą, wstydem, współczuciem, poczuciem więzi i akceptacją niedoskonałości. Początkowo koncentrowała się na zagadnieniach wpływu na ludzkie życie wstydu i strachu. W 2008 została naukowcem-rezydentem w Radzie ds. Alkoholu i Narkotyków w Houston. “Houston Women Magazine” uznał ją za jedną z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych kobiet roku 2009.

Tytuł Bachelor of Social Work uzyskała na University of Texas w Austin (1995), natomiast tytuł Master of Social Work w 1996. Doktoryzowała się z filozofii (praca socjalna) na Uniwersytecie w Houston (2002).

Atlas serca

W serialu “Atlas serca” dostępnym w HBO MAX Dr Brené Brown, naukowczyni i autorka bestsellerów, zabiera nas w interaktywną podróż, podczas której dowiemy się więcej o zasadach i narzędziach językowych, prowadzących nas do budowania znaczących więzi.

Wystąpienie

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał