Poznaj Gangaji – nauczycielkę advaity, która przekazuje przesłanie uniwersalnej świadomości i pokoju. Odkryj jej inspirujące nauki i wpływ na duchowy rozwój.

Gangaji – nauczycielka advaity (niedualności) w świecie Zachodu. Jej imię pochodzi od rzeki Ganges. Otrzymała je od swojego duchowego przewodnika Papaji, w którego obecności na początku lat 90-tych doświadczyła urzeczywistnienia swojej Prawdziwej Jaźni. Odtąd spotyka się z ludźmi na całym świecie, prowadząc satsangi (spotkania w Prawdzie) i przekazując im to odwieczne przesłanie – że prawda Uniwersalnej Świadomości i pokój są w każdej żywej istocie i mogą zostać natychmiast rozpoznane, urzeczywistnione poprzez prosty gest otwarcia się na nie i decyzję o zaniechaniu opowiadania osobistej historii o cierpieniu, pragnieniach i przywiązaniu.

Choć odbierałam to przesłanie również od innych mistrzów, to właśnie Gangaji trafiła do mojego serca swoim głębokim, a zarazem tak prostym i prawdziwym sposobem przekazu. Spojrzałam w jej oczy i zobaczyłam prawdziwą siebie. W tym sensie przyczyniła się ogromnie do mojego przebudzenia. Niech więc polskie tłumaczenie tego wykładu będzie wyrazem wdzięczności dla Niej za przypomnienie, że droga do Domu jest tutaj i, co więcej, że Dom był tu zawsze! A po urzeczywistnieniu prawdy o sobie żyjemy przecież dalej w świecie emocji, obiektów, chwilowych przejawień, iluzji i z ego u boku – tyle że oglądamy owe aparycje z głębi swojej Prawdziwej Jaźni, więc życie nasze zmienia się diametralnie. Gości w nas pokój.

“Opowiadanie własnej historii jest główną religią większości ludzi na tej planecie.”

Gangaji

“Jeśli pragniesz Boga i kompulsywnie Go szukasz, stale będzie ci się wymykał. Jednak gdy się zatrzymasz i porzucisz każdą koncepcję Boga, rozpoznasz, że już jesteś otulony jego żywą obecnością.”

Gangaji

Strona domowa Gangaji: https://gangaji.org/

Książka Gangaji wydana w Polsce – “Diament w Twojej kieszeni”, Biały Wiatr, 2010.

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał