kraj: Wielka Brytania, Ghana
rok produkcji: 2018

Brakuje odpowiednich narzędzi do skutecznego postępowania z rosnącą ilością elektronicznych śmieci. Dokumentaliści przyglądają się ogromnemu wysypisku w Ghanie. Osoby żyjące na skraju ubóstwa w toksycznych warunkach szukają tego, co można naprawić, starając się zarobić. Miejsce zagraża nielegalnie pracującym, a niekiedy także żyjącym na nim ludziom, naraża ich m.in. na nowotwory. Ma też ogromny wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Nikt nie czuje się odpowiedzialny za ten problem.

Na świecie jest coraz więcej elektronicznych śmieci. Część z nich trafia do ogromnego wysypiska w Ghanie, gdzie osoby będące na skraju ubóstwa w toksycznych warunkach szukają tego, co można jeszcze naprawić, starając się przy tym zarobić. Wysypisko stanowi wysokie zagrożenie dla nielegalnie pracujących, narażając ich na nowotwory i inne choroby. Jest ono także zagrożeniem dla tamtejszego środowiska. Autor filmu zastanawia się, kto jest za to odpowiedzialny?

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zgłoś materiał