Nagranie wykładu na temat Treningu Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona. Prelegentka Anna Adrzejewska jest pierwszą w Polsce trenerką tej metody.

Nasz mózg przez całe życie zmienia struktury i funkcje pod wpływem przeżywanych doświadczeń. Jak tę wiedzę przekuć w więcej szczęścia i zadowolenia w życiu, stosując Trening Pozytywnej Neuroplastyczności wg Ricka Hansona, autora książki “Szczęśliwy mózg”, opowiedziała w Kawiarni Naukowej 1a Anna Andrzejewska – pierwsza trenerka tej metody w Polsce.

W trakcie procesu uczenia się pod wpływem przetwarzanych informacji powstają nowe obwody w mózgu. Czuć się dobrze z samym sobą można nauczyć się podobnie jazdy na rowerze czy gry na pianinie – wymaga to osobistych doświadczeń. Aby osiągnąć dobrostan psychiczny, należy zadbać o dobre doświadczenia. Przedstawiony przez prelegentkę Trening Pozytywnej Neuroplastyczności opisany przez Ricka Hansona w “Szczęśliwym mózgu” skupia się na ich codziennym odnajdywaniu.

Więcej:

WWW: http://wszechnica.org.pl/
Facebook: http://bit.ly/wszfaceb
Twitter: http://bit.ly/wsztwit

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał