Brooks Gibbs doradza nauczycielom i rodzicom, jak wspierać dzieci i młodzież w budowaniu relacji, pokazuje, jak rozwiązywać problemy, które z pozoru wydają się nie do rozwiązania.

Obojętność okazuje się nie być zachętą do dalszych ataków. Brooks w swoim przemówieniu pokazuje, że zastraszanie świadczy o braku równowagi, to sytuacja, w której osoba atakująca chce zyskać nad nami przewagę, czuć zwycięstwo. Możemy nie dać wciągnąć się w tę grę, tym samym nie dając komuś satysfakcji, że jest ponad nami. Nie jest to jednak proste zadanie, gdyż musimy wytworzyć w sobie zdolność do obrony, którą buduje odporność psychiczna, poczucie, że czyjaś abstrakcyjna opinia nie jest prawdą oraz nasz brak emocjonalnych reakcji. Celem sporów jest dotykanie naszych wrażliwych obszarów. Warto by atakujący zobaczył, że jesteśmy odporni na obraźliwe słowa. Możemy wygrać obojętnością, a nawet wymuszoną uprzejmością.

Autorem poniższych treści jest Brooks Gibbs. Wideo za jego zgodą zostało zamieszczone i przetłumaczone na profilu Blog Ojciec.

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał