Jesteś cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia.

Ewelina Stępnicka

Wielu ludzi pyta mnie jaki jest mój sekret? Co ja wiem, czego oni nie wiedzą? Skąd u mnie ta radość życia? Skąd miłość do wszystkiego, co jest? Gdzie zdobyłam tą akceptację? Jak odzyskałam zaufanie? Pytają, czy to talent, czy to dar, z którym się na rodziłam, czy może to jest coś, co z życia nabyłam. Ja jak zwykle odpowiadam z uśmiechem, to jest cud, który odkryłam. Pewnego dnia dla odmiany postanowiłam stawić się do życia, zamiast od niego uciekać. To jest najważniejsze, co do tej pory zrobiłam. Całą sobą stanęłam w gotowości na wszystko, co na swojej drodze napotkam. Powiedziałam tak do życia i z uśmiechem podziękowałam za to, że jestem, obecna. Różnie to bywało i różnie jest do dziś, ponieważ życie tu na Ziemi, jak sami wiecie, jest jak ocean. Niekiedy niesamowicie spokojne, a niekiedy sprośnie burzliwe. Towarzyszą mi w nim potoki łez i góry uśmiechów. Górki, doliny, równiny, wszystkie bez wyjątku witam z wdzięcznością w sercu. To praktyka, której uczę się do dziś.

Jeżeli jest w życiu coś, czego jestem pewna na dziś, to to, że ucieczka od niego nie jest rozwiązaniem. To jedna wielka iluzja, w którą jesteśmy zaplątani. Jedni z nas uciekają do wzbogacenia, a inni do oświecenia. Tak niewielu zatrzymało się i powiedziało z odwagą w piersi – stawiam się do życia i już nie mogę się doczekać, co w nim jest dla mnie do odkrycia. Mówię tak do wszystkiego, co jest, roztapiam się w kalejdoskopie różnorodności doświadczeń. Godzę się na momenty smutku, wzruszenia, złości, zakłopotania i miłości. Dziękuję za wielobarwną istotę mojego istnienia. Otwieram się na wszystko. By zawsze już być obecna. We wszystkim co mnie napotyka widzę idealność, której wciąż nie rozumiem często, jednak zawsze zrozumieć pragnę. Jak wielu z nas jest w stanie się na to otworzyć, jak wielu z nas jest w stanie spróbować, a jak wielu z nas wciąż ucieka? Czyż życie nie jest tym, czego przyszliśmy tutaj doświadczyć? Tak łatwo jest się w tym pogubić. Więc moje pytanie do Ciebie dziś jest.

Stawiłeś się już do życia czy nie? Are you planning on showing up? Come on, wake up! Jesteś. Jesteś tu by tańczyć, by śpiewać, by grać, by doświadczać, nawet by biegać, ale nie by uciekać. Uciekać od siebie, od życia. Więc biegnij w stronę swojego domu w rytm swojego serca. Tańcz w rytm swojej muzyki, kreuj w imię swojej nieskończoności, a wtedy doświadczysz to, czego szukasz – prawdziwego oświecenia, prawdziwego przebudzenia, prawdziwej boskości. Jednak najpierw zatrzymaj się i powiedz – I show up, I’m here, I’m ready, I’m open, I’m present, I’m alive!

Ewelina Stępnicka

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał