Poznaj Maję Kuczyńską, polską mistrzynię indoor skydivingu, która swoją pasją i determinacją podbija świat. Dowiedz się więcej o jej drodze do mistrzostwa i planach na przyszłość

Urodzona w roku, trenuje w tunelu aerodynamicznym – indoor skydiving. Uwielbia też skakać ze spadochronem i podróżować po świecie. W swoim życiu mieszkała w wielu krajach i nie wie, dokąd poniesie ją niedługo. Tymczasem mieszka w Warszawie (Polska) i tutaj przygotowuje się do zawodów w tunelu. Ma wiele pomysłów na życie, ale nie jest typem ekstrawertycznej dziewczyny. Między treningami rysuje i wykonuje niesamowite makijaże! W wolnym czasie lubi chodzić z głową w chmurach. Kocha skoki spadochronowe i paralotniarstwo. Wszystkie te aktywności, które wypełniają jej dni, pozwalają jej spełniać się artystycznie i robić to, co naprawdę kocha – latać.

Maja Kuczyńska to postać, która nie jest obca miłośnikom sportów ekstremalnych. Jej imię i twarz są ściśle związane z indoor skydivingiem, młodą, lecz dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportową. Ta dyscyplina to połączenie akrobatyki i latania w tunelu aerodynamicznym.

Niedawno Maja odniosła kolejny sukces, zdobywając tytuł Mistrzyni Europy podczas 2. Mistrzostw Europy FAI rozgrywanych w Belgii. Na tych samych zawodach zdobyła również srebrny medal w Pucharze Świata. Co więcej, jako pierwsza w historii zawodów FAI, otrzymała maksymalną punktację za wykonanie obowiązkowego ruchu o nazwie Thomas Flair.

Historia Maji z indoor skydivingiem zaczęła się bardzo wcześnie. Marzenia o lataniu towarzyszyły jej od najmłodszych lat. Pierwszy skok ze spadochronem zrobiła w wieku zaledwie 10 lat, a po kolejnych kilku miesiącach odwiedziła tunel aerodynamiczny. Po pięciu latach intensywnych treningów zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w indoor skydivingu.

Maja startuje w kategorii freestyle, prezentując układ, który można porównać do baletu wykonywanego w powietrzu. Jej choreografia, wykonywana w rytm muzyki, to połączenie elementów akrobatyki i latania.

Indoor skydiving to dla Maji coś więcej niż tylko sport. To jej pasja, która pomaga jej przezwyciężać trudności i dążyć do doskonałości. Wiele godzin spędza na treningach w tunelu aerodynamicznym oraz podczas skoków ze spadochronem.

Maja nie zamierza spocząć na laurach. W najbliższym czasie planuje wziąć udział w Mistrzostwach Świata w outdoor skydiving, czyli klasycznych skokach spadochronowych. Mamy nadzieję, że jej historia będzie dalej zapisywana na kartach polskiego i światowego sportu.

Za takimi sukcesami naszej zawodniczki kryją się niezliczone godziny treningów spędzone w tunelu aerodynamicznym i w powietrzu, podczas skoków ze spadochronem. Maja ponad połowę swojego życia doszkalała swoje zdolności, m.in. w USA, gdzie szlifowała umiejętności spadochroniarskie.

Dla Maji latanie to pasja i nie chodzi tu tylko o wygrywanie zawodów. To jej sposób na życie, którego nie zamierza się zrzec. Jej determinacja i ciężka praca przynoszą efekty, o czym świadczy jej ostatni sukces.

Maja Kuczyńska w swojej konkurencji Freestyle Music w Hiszpanii. Poniższy występ dał jej srebrny medal:

Zawodniczka Aeroklubu Polskiego Maja Kuczyńska zdobyła srebro w międzynarodowych zawodach Wind Games 2016!

Wind Games to najpopularniejsze mistrzostwa w lataniu w tunelu aerodynamicznym. 16-letnia Maja Kuczyńska zdobyła srebro w konkurencji Freestyle Music. Polka ma już na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w akrobacji dowolnej w lataniu tunelowym.

Trzecia edycja międzynarodowych zawodów w lataniu w tunelu aerodynamicznym Wind Games 2016 odbyła się w Hiszpanii. Zawodnicy zmierzyli się w następujących konkurencjach: FS Open, FS Kobiet, VFS 4-WAy, Dynamic 2-Way, Dynamic 4-Way oraz latanie indywidualne w stylu dowolnym przy akompaniamencie muzyki.

Polskę reprezentowała młoda zawodniczka – Maja Kuczyńska. 16-latka wystąpiła w konkurencji Freestyle. Swój niezwykle widowiskowy pokaz wykonała do piosenki Chandelier, australijskiej artystki Sia.

Układ choreograficzny, który Maja Kuczyńska zaprezentowała podczas Wind Games 2016, przyniósł jej srebro. W Hiszpanii Polka została pokonana tylko przez reprezentanta Rosji Leo Volkov.

To kolejny sukces Mai w ciągu ostatnich kilku miesięcy – jest ona już Mistrzynią Świata Juniorów w akrobacji dowolnej w lataniu tunelowym.

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał