Jordan Peterson jest profesorem na Uniwersytecie w Toronto, psychologiem klinicznym i autorem wydanej w styczniu 2018 roku, i przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków, książki „12 życiowych zasad. Antidotum na chaos” oraz wydanej w marcu 2021 roku „Beyond Order: 12 More Rules for Life”. Jego, dzisiaj uznawana za klasyk, książka „Mapy sensu: Architektura przekonań” prezentuje przełomowe podejście do psychologii religii, a ponad sto innych prac naukowych, które wydał wraz ze swoimi współpracownikami i studentami znacznie unowocześniło obecne rozumienie koncepcji kreatywności i osobowości. Pracując jako profesor na Uniwersytecie Harvarda został nominowany do prestiżowej nagrody Levinson Teaching Prize, a przez studentów Uniwersytetu Toronto uważany był za jednego z trzech wykładowców, którzy naprawdę potrafią odmienić życie. Jego wykłady dotyczące mitologii i psychologii zostały przekształcone w popularną serię telewizyjną emitowaną w kanadyjskiej stacji TVOntario.

Na kanale YouTube Jordana Petersona można obejrzeć jego wykłady, zarówno uniwersyteckie, jak i publiczne (między innymi popularną serię o Biblii), a także jego odpowiedzi na spory polityczne, na co dzień skłócające nas ze sobą oraz wywiady ze sławnymi osobami. Do marca 2021 roku kanał profesora, na którym opublikowano setki nagrań, posiadał 3,5 mln subskrybentów i 210 mln wyświetleń.

Prof. Peterson wraz ze współpracownikami opracował również dwa kursy online, które mają za zadanie pomóc ludziom zrozumieć ich osobowość i zmienić ich życia na lepsze. Nowszy z nich, Understand Myself, przedstawia uczestnikom szczegółowe informacje dotyczące ich osobowości w oparciu o model Wielkiej Piątki. Jego pierwszy kurs, Self Authoring Suite, skupiający się na autoanalizie, pomógł już setkom tysięcy osób stawić czoło swoim problemom z przeszłości, radzić sobie z negatywnymi cechami charakteru, pielęgnować te cnotliwe oraz polepszyć swoją perspektywę przyszłości. 

Jordan Peterson wystąpił w wielu popularnych programach i podcastach, takich jak BBC News, Channel 4, Fox News, Joe Rogan Experience, The Rubin Report, H3H3, The Dr. Oz Show, i w wielu innych. Podczas swojej trasy wykładowej po świecie odwiedził ponad 150 miast w kilkunastu krajach i przyciągnął na swoje wydarzenia setki tysięcy widzów.

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał