Utwór „The Mountain” w wykonaniu Ludovico Einaudi, polecam kanał YouTube – Ludovico Einaudi Official.

Ludovico Einaudi jest jednym z wiodących współczesnych artystów klasycznych na świecie; stworzył niektóre z dzieł definiujących gatunek, takich jak “Experience”, “Nuvole Bianche”, “Una Mattina” i wydał albumy, w tym “In a Time Lapse”, “Una Mattina” i “Divenire”.

Ludovico Maria Enrico Einaudi (ur. 23 listopada 1955) – włoski pianista i kompozytor. Uczył się w Conservatorio Verdi w Mediolanie oraz pod kierownictwem Luciano Berio. Einaudi rozpoczął swoją karierę jako kompozytor muzyki poważnej, a następnie zaczął do swojej muzyki włączać elementy muzyki pop, rock, world music oraz muzyki folkowej. Wydał serię solowych albumów muzyki fortepianowej i orkiestrowej, wśród bardziej znanych: I Giorni w 2001, Nightbook w 2009, In a Time Lapse w 2013, Elements w październiku 2015 oraz jako współautor Taranta Project w maju 2015 roku. Skomponował także muzykę do wielu filmów i trailerów, w tym Nietykalni, Joaquin Phoenix. Jestem jaki jestem, miniserialu telewizyjnego Doktor Żywago oraz Acquario w 1996, za którą został nagrodzony włoską nagrodą filmową Grolla d’oro za najlepszą ścieżkę dźwiękową. W swojej karierze Einaudi skomponował muzykę do kilku filmów, w tym do This is England. W 2020 roku jego muzyka została wykorzystana w filmach Nomadland i The Father.

Dodaj komentarz

Pomóż nam znaleźć wspaniałe treści

O Nas

Zasoby Świadomości to projekt mający na celu zgromadzenie pomocnych nam wszystkim, najcenniejszych zasobów dostępnych dla nas w sieci.

Jeśli korzystasz z materiałów, do których wracasz, które uważasz za wartościowe, inspirujące, poruszające, podziel się nimi proszę z nami wszystkimi.

Więcej informacji znajdziesz przechodząc na dedykowaną stronę z informacjami o projekcie.

Nawigacja

Zaproponuj materiał